Jak powstają projekty graficzne oferowane w sklepie?

Wszystkie projekty graficzne powstają u nas i nie są dostępne w innych sklepach.

Co z jakością produktów (np. koszulek)?

Drukujemy tylko na wysokiej jakości produktach, w tym koszulkach takich producentów jak Stedman czy Promostars. Każdy model został przez nas sprawdzony pod kątem trwałości materiału i nanoszonego nadruku.

W jakiej technologii robione są nadruki?

Wykorzystujemy metodę DTG (Direct-To-Garment czyli nadruk bezpośrednio na odzieży) z użyciem nowoczesnych, ekologicznych, nie zawierających szkodliwych czynników tuszy produkowanych na bazie wody. Dzięki temu nadruki mają fotograficzną jakość, wyraziste kolory i dużą trwałość. Nadrukowany produkt przechodzi przez proces wygrzewania, w trakcie którego grafika jest utrwalana na materiale.

Czy nadruki na białym i czarnym/kolorowym materiale różnią się od siebie?

Tak, w przypadku metody DTG różnica polega na sposobie w jaki grafika jest nanoszona na materiał:
– nadruk na białym materiale: atrament wnika zupełnie w strukturę materiału, dzięki czemu zachowana jest pełna przewiewność koszulki (ten sposób jest niekiedy stosowany na materiale innym niż biały, np. szarym – dla osiągnięcia specjalnego efekt kolorystycznego)
– nadruk na czarnym/kolorowym materiale: najpierw nadrukowywany jest biały podkład, a następnie na niego nanoszona jest grafika. Nadruk z podkładem jest lekki, gładki, elastyczny i odporny na rozciąganie.

Co zrobić aby produkty z nadrukiem jak najdłużej zachowały swoją pierwotną jakość?

Technologia Direct-To-Garment pozwala na wykonywanie bardzo trwałych, wysokiej jakości nadruków na produktach takich jak koszulki, fartuszki czy torby materiałowe. Aby dodatkowo wpłynąć na zachowanie ich jakości jak najdłużej zalecane jest aby:

Uprać produkt przed pierwszym użyciem
Prać delikatnie na lewej stronie do 30°
Prać w proszku do kolorów
Nie prać chemicznie
Nie używać wybielaczy
Wirować do 400 obrotów
Rozwiesić zaraz po upraniu
Nie suszyć w suszarce
Prasować przez szmatkę do 140°